بيش از ۸ هزار فرصت شغلي براي مددجويان چهارمحال و بختياري ايجاد شده است
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، جاسم محمدي فارساني در گفتگو با جهانبين نيوز، بيان کرد: ايجاد زمينه اشتغال و توانمندسازي خانواده‌هاي نيازمند (تحت حمايت و غيرتحت حمايت) از رويکردهاي مهم اين نهاد است.

وي افزود: در راستاي دست‌يابي به اين مهم از ابتداي امسال تاکنون بيش از ۸ هزار فرصت شغلي براي مددجويان و خانواده‌هاي نيازمند داراي شرايط ايجاد شده است.

مديرکل کميته امداد استان با اشاره به بسته حمايتي در نظر گرفته شده ويژه متقاضيان طرح‌هاي اشتغال ادامه داد: اين نهاد بسته حمايتي شامل پرداخت تسهيلات قرض‌الحسنه، برگزاري دوره‌هاي آموزشي، کمک بلاعوض و ايجاد زمينه فروش محصولات توليدي را نيز براي مددجويان در نظر گرفته است.

محمدي اضافه کرد: اين طرح‌ها شامل دامپروري، کشاورزي، زنبورداري، طرح‌هاي خدمات (از جمله راه‌اندازي فروشگاه‌ها و غيره)، حمل و نقل، صنايع دستي، طرح‌هاي صنعتي و معدني و پرورش طيور هستند.

وي در ادامه با اشاره به بسته‌هاي تشويقي ويژه کارآفرينان، کارفرمايان و صاحبان بنگاه‌هاي بزرگ و کوچک اقتصادي که زمينه اشتغال مددجويان را فراهم مي‌کنند گفت: پرداخت حق بيمه مددجويان به مدت ۲ سال و در مناطق محروم تا ۴ سال و يا دريافت تسهيلات تا سقف ۱۰۰ ميليون تومان قرض‌الحسنه با بازپرداخت ۷ ساله که در مناطق محروم هر دو بسته تشويقي براي کارفرمايان در نظر گرفته شده است.

انتهاي پيام/1020ج