عاشورا مي‏تواند شبکه بين‏المللي مقاومت را ايجاد کند
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، حجت‌الاسلام محسن ملک پور در خطبه‌هاي نماز جمعه شهر فارسان گفت: فراگيري و گستردگي مراسم عاشوراي حسيني در کشورهاي مختلف که در سال‌هاي اخير به اوج خود رسيده، بُعد جهاني و گستردگي نهضت حسيني را آشکار کرده است.

وي افزود: اين حضور که امسال ارتباط معناداري با شکل‌گيري جبهه فراگير مقاومت يافته است، نمايانگر پويايي و زايندگي اين نهضت و داراي اين پيام است که عاشورا مي‏تواند همه آزاديخواهان و عدالت‌طلبان دنيا را به هم پيوند دهد و شبکه بين‏المللي مقاومت را ايجاد کند.

وي تصريح کرد: گفتمان مقاومت با اتکاء به ارزش‌هاي اسلامي و الهام گرفته از فرهنگ عاشورايي که در عرصه ميداني با ايثارگري و ازخودگذشتگي مدافعان حرم و رزمندگان الهام گرفته از نهضت حسيني در قالب سازمان‌هاي مقاومت، نظير حزب‌الله لبنان، انصار الله يمن، حشد الشعبي عراق، دفاع وطني سوريه، فاطميون، زينبيون وحيدريون افغانستان و پاکستان تجلي يافت توانست در عين خنثي‌سازي توطئه دشمن، اقبال جهانيان به‌ويژه مسلمانان را به فرهنگ مقاومت و عاشورا جلب نمايد.

وي عنوان داشت: تحولات دهه‏هاي اخير به‌ويژه پس از انقلاب اسلامي سبب شده است درس‌ها و عبرت‌هاي عاشورا کارآمدي خود را بيش‌ازپيش نشان دهد. درس ايثار و فداکاري، درس دين‌داري، درس اخلاص، درس موقع‌شناسي، درس بصيرت، درس شجاعت، درس صبر و استقامت در مقابل سختي‌ها، درس آزادي و حريّت، درس قيام للَّه، درس محبت و عشق و درس آمادگي براي پشتيباني از حقّ و برپايي عدل آموزه‏هاي نهضت امام حسين عليه‏السلام نشان مي‏دهد که نهضت حسيني، سنتي الهي است و به همين دليل پيام نهضت کربلا محدود به زمان خاص نيست