با مقامات اتريشي درتماس مستمر هستيم/درخواست اطلاعات دقيق کرده‌ايم
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، بهرام قاسمي سخنگوي وزارت امور خارجه کشورمان در خصوص حمله فردي ناشناس به اقامتگاه سفير ايران در وينريال گفت: فرد مهاجم حدود ۲۶ ساله و ظاهرا داراي تابعيت اتريشي است و درباره هويت و انگيزه اقدامش اطلاعي نيست. ما در وين و در تهران با مقامات اتريشي در تماس هستيم و اميدواريم که هر چه زودتر پليس و مقامات امنيتي دولت اتريش بتوانند به نتايج لازم در تحقيقاتي که از ديشب آغاز کرده اند، برسند و بتوانيم در ساعات آينده گزارش دقيق‌تري از انگيزه فرد مهاجم و هويت آن داشته باشيم.

وي با اشاره به تماس خود با سفير ايران در اتريش ادامه داد: در پي اين اقدام خسارتي به محل اقامت سفير ايران در اتريش وارد نشده است ولي طبق اخبار واصله سرباز نگهبان مستقر در محل اقامتگاه سفير ايران در اتريش، مجروح و به بيمارستان منتقل شده است.

قاسمي با بيان اينکه بر اساس برخي از گمانه‌زني‌ها و اقوال گفته مي‌شود که گويي اين فرد ضارب خارجي است ولي تابعيت اتريشي دارد، اظهار داشت: ما از دولت اتريش خواسته‌ايم که هرچه سريع‌تر به اين موضوع رسيدگي کند و توجه بيشتر به حفاظت مکان‌هاي ديپلماتيک ايران در اين کشور داشته باشد.