رانندگان چهارمحالي رکورددار سرعت بالا در کشور
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار به نقل از جهانبين نيوز؛ منوچهر سلمان زاده مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي چهارمحال و بختياري در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اولويت کاري اين سازمان ايمني است که در طول سال در چند بخش دنبال مي شود.

وي آموزش هاي تخصصي رانندگان سلامت شغلي آنها و کنترل ناوگان ها را در راستاي ايمن سازي جاده اي عنوان و افزود: ترددهاي جاده اي نسبت به سال کذشته 10 درصد افزايش يافته و کنترل ترافيک به صورت انلاين صورت مي گيرد.

سلمان زاده گفت: براساس کنترل ترافيک آنلاين روزانه مي توانيم جريان ترددها و حجم آنها را طبقه بندي کرده و ايمني جاده ها افزايش دهيم.

وي به سرعت بالاي رانندگان چهارمحال و بختياري و کسب رتبه اول در کل کشور از سوي رانندگان استان اشاره و تصريح کرد: ترددهاي بالاي جاده اي در استان و شرايط جوي استان موجب مي شود آمار تصادفات خصوصا واژگاني بالا باشد.

مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان به تلفات بالاي جاده اشاره و گفت: تلفات جاده اي ۱۷ درصد  افزايش يافته و عمده اين تصادفات به دليل واژگوني و ناشي از رفتار راننده ها است.

وي به احداث پنج مجتمع رفاهي تا پايان سال اشاره و گفت: در تلاش هستيم سه مجتمع خدمات رفاهي براي استراحت رانندگان افتتاح شود.

سلمان زاده افزود: ارتقاء جاده ها و تجهزيزات يک طرف در کنار آن رفتار صحيح رانندگان را مي طلبد.

وي به افزايش وضعيت ناوگان هاي باري اشاره و تاکيد کرد: تنها يک درصد از حجم بار کشور به استان ما تعلق مي گيرد و سه درصد در ناوگان هاي باري افزايش داشتيم که اين امر نه تنها مطلوب نيست بلکه مشکل ساز است.